Mirap: Bir Başarı Öyküsünün Adı

Basın'da Cem Mirap

Dünya mutfağının en nadide örnekleri Türkiye’de mevcut. Yerli veya yabancı mutfağın en güzel örnekleri başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinde bulunabiliyor. Dolayısı ile restoran ve işletmeciliği alanında müthiş bir rekabet mevcut. Bu rekabetin seyrini değiştiren girişimleri ile adından söz ettiren Mirap ise tam anlamıyla bir başarı öyküsü.

Cem Mirap, Mirap’ın kurucusu, 1974 yılı doğumlu işletmeci, bu hikayenin baş kahramanı. Şu an itibari ile ünü ülke sınırlarını aşmış ve dünya genelinde meşhur olan 4 ayrı işletmenin sahibi olan ünlü isim, aynı zamanda başarı yolculuğunda her adımı doğru kurgulamış bir isim. Cem Mirap’ın kurucusu, işletmecisi ve sahibi olduğu 4 ayrı işletmenin her biri ayrı bir başarı hikayesine sahip.

Mirap’ın En Ünlü Markası: Lucca Style

2003’te bir dünya seyehati yapan Cem Mirap, bu seyahati esnasında inovatif ve farklı fikirleri doğru işletme tarzı ile birleştirmek için önemli bir gözlem şansı buldu. Bu gözlemlerin ürünü ise 2004 yılında açılan ve bugün gerek Türkiye’de, gerek dünyada ünlü olmuş restoran-kafe-bar-bistro konseptinin buluştuğu bir mekan olan Lucca Style oldu.

Her yıl üstüne katarak İstanbul’da gastronominin ve eğlencenin merkezi olan Lucca Style, başarı yolculuğuna aradan geçen 19 yıl sonra dahi devam etmekte ve bugün itibari ile yerli veya yabancı bir çok otoritenin takdirini ve yüksek puanlarını kazanmış durumda.

Deneyimle Gelen İkinci Marka: Cantinery

Mirap markasının ikinci işletmesi olan Cantinery ise 2014 yılında Zorlu Center’da açıldı. İstanbul’un en gözde bölgesinde açılan bu işletme Lucca Style ile işletmecilik alanında rüştünü ispatlamış olan Mirap markasının bir diğer başarı hikayesi oldu. Açıldığı günden beri en sevilen yerlerden biri olmayı başaran Cantinery; tasarımı, menüleri, lezzeti ve kalitesiyle ünü ülke sınırlarını açan bir başka işletme olarak Mirap’ın bir başka yıldızı oldu.

Bodrum’un Kalbine Lucca Damgası

İstanbul’daki başarısını başka yerlere taşımaya karar veren Mirap ekibi bu sefer rotasını Bodrum’a çevirdi. Türkiye’nin dünyaca meşhur bir başka şehrine dünyaca meşhur bir markayı taşımak isteyen Mirap Lucca by the Sea markasıyla Bodrum’da yerini aldı.

Yaratıcı konseptleri burada da mükemmel bir şekilde uygulayan Mirap, Bodrum Mandarin Oriental’de açtığı bu işletmeyi özel deniz taksisi gibi özel bir konsept ile birleştirdi. Ayrıca balık konusunda gastronominin rotasını belirleyecek rotası ve tasarımıyla Lucca by the Sea kısa süre içerisinde Bodrumluların ve Bodrum’u ziyaret edenlerin uğrak noktalarından biri oldu.

Mirap’ın Son İmzası Lucca Beach

Lucca ismi 2004 yılından günümüzde Mirap ismiyle özdeşlemiş, ulusal ve yerel basında defalarca gündem olmuş ve elbette insanlar arasında en bilinen imzalardan birine haline gelmiş bir marka. Bu markanın son işletmesi yine Bodrum’da doğdu. Lucca Beach.

Sahil kenarında, doğa ile özdeş, deniz-kum-güneş konseptine Lucca kalitesini başarıyla işleyen ve bu başarısını 2022 yılında açıldıktan hemen haftalar sonra gündemin bir numarasına oturarak taçlandıran Lucca Beach, lezzetli menüler, harika içecekler ve eğlenceyi bir arada vaat ediyor.

Dört markasının her birinde başarıyı yakalamış olan Mirap, sadece yeni açtığı işletmeler ile değil, işletmelerin her birinde meydana getirdiği inovatif hamleleri, farklı konseptleri ve elbette gelişime duyduğu inancıyla dünyaca ünlü bir marka olmayı sonuna kadar hak ediyor.